2020-2021 Akademik yılı Farabi Değişim Programının Ertelenmesi Hakkında !!! (Önemli)

Ülkemizde Covid-19 Pandemisinin (corona virüs) görülmesi ve hızla yayılması nedeni ile alınan tedbirler gereğince, Üniversitelerde dersler uzaktan eğitim ile görülmekte, bu nedenle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca (YÖK) alınan karar ile 2020-2021 Akademik yılı Farabi Değişim Programı Başvuru süreci ileri ki bir tarihe kaldığı yerden devam etmek üzere ertelenmiştir. 


* 2020-2021 Akademik yılında Üniversitemizden diğer Üniversitelere gitmek isteyen öğrencilerden Ön Başvurusu kabul edilen öğrencilerin başvuru evrakları gitmek istedikleri Üniversitelere gönderilmiş olup, tekrardan Üniversitelerde ki eğitimin yaygın eğitim ile yürütülmeye başlaması ve  Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca işleyiş takvimi bildirildiğinde ilgili Üniversiteler başvuru değerlendirmesini yapacak. Kesin kabul işlemleri gidilmek istenen Üniversite tarafından yapılması sonrası, kesin kabul belgeleri öğrencilerimiz tarafından Kurum Koordinatörlüğümüze teslim edilecektir.

** 2020-2021 Akademik yılında diğer Üniversitelerden Üniversitemize gelmek isteyen öğrencilerin evrakları ilgili Üniversiteler tarafından Kurum Koordinatörlüğümüze gönderildiğinde, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca işleyiş takvimi Koordinatörlüğümüze bildirilir bildirilmez gerekli değerlendirme Koordinatörlüğümüzce yapılacaktır.

*** Virüsün Ülkemizde ki ilerleme durumuna göre Farabi değişiminin 2020-2021 Akademik yılı için iptal olma ihtimalinin de bulunması dolayısı ile Farabi Değişimine başvuru yapan öğrencilerin hem kendi Üniversitesi hemde gideceği Üniversite Farabi Kurum Koordinatörlüğü web sayfasını önemle takip etmeleri gerekmektedir. Web sayfamızda gerekli her türlü duyuruyu yapılacağından dolayı öğrencilerle herhangi bir iletişim kurulmayacaktır. Bundan dolayı öğrencilerin gerekli duyuruları takip etmeleri ve gerekli tüm yükümlülükleri bildirilen tarihlerde yapmaları gerekmektedir. 
TAYFUR POLAT (0484) 212-1111 / 3495
Farabi
16.4.2020